Team
6.4. 09
Ke vzniku našeho MTB TEAM VELOKRAM výrazně napomohla velká chuť mladých kluků nejen závodit za tým, ale i jezdit společně na výjížďky, poznávat přírodu v našem okolí i ostatních regionů.
18.4. 09
Sekec vítězí ....
V den kdy startoval závod horských kol v Českých Budějovicích se TEAM VELOKRAM sešel v Kreative cafe, kde si zahrál známou hru Člověče nezlob se . Vítězem se stal bavič a věčný kritik, někdy nazývaný "mrzout" , Sekec . Přejme mu, aby mu forma ze stolních her vydržela i na tratě MTB maratonů!!! Sekki blahopřejeme :)
4. 5. 09
Víkend pod Helfštýnem
První květnový den se část týmu vydala závodit na hrad Helfštýn. Součástí velkého Autor Šela Maratonu byl letos také poprvé MTB sprint přímo na náměstí v Lipníku nad Bečvou konající se den před maratonem, tedy v pátek. Asi tři sta metrů dlouhá trať vedoucí po kostkách okolo náměstí přichystla překážky v podobě třech retardérů a jednoho skoku v zatáčce. Rozhodoval především start a první zatáčka. Závodilo se fourcrossovým stylem, tedy z kvalifikace postoupilo ze 40-ti přihlášených závodníků 31 nejrychlejších a ti pak byli rozřazení do pavouka po čtveřicích, přičemž první dva z rozjížďky postupovali dále. Fourcrossaři měli díky rychlým startům navrch a mezi posledních osm, tedy do semifinále, se z XCkrosařů probojovali jen Franta Žilák (KED Cyklomax) a Dominik Buksa (Odlo Specialized). Do velkého finále se ale neprotlačili a Dominik musel po pádu na ošetření do sanitky.
Ve finálové jízdě pak nedal soupeřům šanci vítěz kvalifikace Zdeněk Novotný a zajistil si prvenství, což znamenalo 4 kila čokolády Toblerone a prizemoney 6 tisíc Kč. Nejlepším z XCčkařů byl šestý František Žilák. Mezi zvučnými jmény ve světě MTB se Lukáš Černý (MTB TEAM Velokram.cz) umístil na vydařeném 23. místě. Podle jeho slov šlo o vydařený závod, který si užil. „Atmosféra kolem trati byla vynikající, diváci fandili, jen se to mohlo rozdělit na XC a fourcossaře, to je škoda. Přišlo mi, že jsme trochu v nevýhodě“ jak po závodu prozradil. A nebyl sám. Podle slov Pavla Boudného (Odlo Specialized) "Přišlo mi to nebezpečný, znovu už bych to nejel. Oni měli výhodu tím, že mají integrálky, jsou obalení plastem a jsou níž. Když spadnou, nic moc se jim nestane...", nechal se slyšet tvrďák Bouda.
Sobotní maraton byl letos součástí Cyklomaratontour Českého poháru v maratonu. Lukáš Černý (MTB TEAM Velokram.cz) se postavil na kratší trať
18.5.09
Mladý úspěch na Starobrnu
Tento rok poprvé až 16. května se uskutečnil závod horských kol na brněnské přehradě StarobrnoFríí. Tratě
Sekec v Hradci Králové na třetím místě
V neděli 7. června odstartoval v Hradci Králové závod horských kol Okolohradce zařazený do prestižní série Cyklomaraton Tour, který byl zároveň zařazen i do ještě více ceněného Českého poháru v ½ maratonu. Účastníci dlouhého závodu byli především zkušení hobby závodníci a také někteří špičkoví jezdci, jako je například Martin Horák z domácího týmu KED Cyklomax. Na poloviční trať se pak vydali hlavně aktivní lidé, kteří mají rádi cyklistiku a mladší závodníci už od 15 let. Jedná se o největší sportovní akci s aktivní účastí účastníků na území Královéhradecka. Úderem 11 hodiny vyrazilo téměř devět stovek závodníků na tratě dlouhé

